Blog kategorie
Nowości
MOTOCYKL APRILIA DORSODURO czerwony
MOTOCYKL APRILIA DORSODURO czerwony

250,00 zł

szt.
MOTOCYKL APRILIA DORSODURO czarny
MOTOCYKL APRILIA DORSODURO czarny

250,00 zł

szt.
MOTOCYKL MOTO H2R czerwony
MOTOCYKL MOTO H2R czerwony

490,00 zł

szt.
MOTOCYKL MOTO H2R zielony
MOTOCYKL MOTO H2R zielony

490,00 zł

szt.
MOTOCYKL APRILIA 900
MOTOCYKL APRILIA 900

550,00 zł

szt.
Mercedes Unimog 4x4 biały
Mercedes Unimog 4x4 biały

1 499,00 zł

szt.
Mercedes Unimog 4x4 czarny
Mercedes Unimog 4x4 czarny

1 499,00 zł

szt.
Ford Super Duty F450 4x4 różowy
Ford Super Duty F450 4x4 różowy

1 999,00 zł

szt.
Samochody dla dzieci - poradnik ogólny
WYBIERASZ WŁAŚNIE SAMOCHÓD DLA SWOJEGO DZIECKA ?
ZASKOCZYŁA CIĘ ILOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ POJAZDÓW DLA DZIECI ?
SKORZYSTAJ Z NASZEGO PORADNIKA, UŁATWI PODJĘCIE ODPOWIEDNIEJ DECYZJI.

Pierwszy samochodzik dla dziecka do trudny wybór, mierzymy się z tą przyjemnością praktycznie codziennie już od wielu lat. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów stworzyliśmy poradnik, który ma za zadanie pomóc Tobie Szanowny Kliencie wybrać optymalny pojazdu na akumulator dla Twojego dziecka. Na rynku dostępnych jest coraz więcej pojazdów akumulatorowych, producenci oferują praktycznie co roku nowe rozwiązania, nowe funkcjonalności oraz wykorzystują nowe materiały do produkcji dziecięcych pojazdów.

Poniżej staramy się wytłumaczyć różnice między poszczególnymi modelami, zwrócić Państwu uwagę na ważne parametry które trzeba sprawdzić przed ostatecznym wyborem aby pojazd spełnił oczekiwania. Zapraszamy do lektury.

 1. Wiek dziecka
 2. Teren do jazdy
 3. Pojazd licencjonowane
 4. Czas jazdy - Akumulatory - prace trwają ...
 5. Napędy - silniki - prędkość - prace trwają ...
 6. Koła - plastikowe czy miękkie - prace trwają ...
 7. Dodatki - gadżety - multimaedia - prace trwają ...
 8. Budżet - prace trwają ...
 9. Zdalne sterowanie - prace trwają ...
 10. Estetyka - wykonanie - prace trwają ...
 11. Okiem dziecka - prace trwają ...
 12. Dwuosobowe - prace trwają ...

 

1. WIEK DZIECKA

Oficjalnie producenci samochodów dla dzieci określają minimalny wiek użytkownika na trzy latka. Nasze wieloletnie doświadczenie utwierdza nas w przekonaniu że większość pojazdów bez problemu i w pełni bezpiecznie może użytkować Kierowca który potrafi siedzieć, więc prezent dla roczniaka - w sam raz.

Oczywiście zabawa samochodzikiem wraz z opiekunem, który ma pełną kontrolę za pomocą pilota i czuwa nad komfortem jazdy użytkownika. W konstrukcji pojazdów bardzo mało jest luźnych małych elementów, które są największym zagrożeniem dla najmłodszych, szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne dokręcenie śrubek - jeżeli występują, większość elementów łączone jest na zatrzaski. Na desce rozdzielczej pojazdu praktycznie tylko pokrętło do regulacji prędkości (jeżeli występuje) jest możliwe do zdjęcia przez dziecko.

Klienci wykorzystują praktycznie trzy podejścia przy wyborze samochodu zabawki:

 • zakup jednego pojazdu który będzie służył przez kilka lat, od "roczniaka" do 5 - 6 latka
 • zakup małego tańszego pojazdu na pierwsze lata dzieciństwa, a z czasem wybór nowego i większego
 • zakup większego pojazdu z myślą o użytkowaniu przez dwójkę dzieci

Każda z powyższych metod jest dobra i bez problemu znajdą Państwo pojazd na rynku, który spełni oczekiwania - oczywiście w naszym sklepie również :).
W kontekście wieku przyszłego Kierowcy polecamy zwrócić szczególną uwagę na:

 • Wolny start dla najmłodszych - aby uniknąć "szarpania" przy ruszaniu rozważyć wybór pojazdu z tzw. modułem 2G który zapewnia płynne rozpędzanie. Niektóre dzieci mogą bać się dynamicznego startu gdyż impet z jakim rusza pojazd powoduje odczuwalne szarpnięcie, śmiałe i odważne dzieciaki nie mają z tym problemu, wręcz przeciwnie jest to dodatkowa atrakcja do zabawy.
 • Teren po jakim będzie odbywała się jazda - o czym szczegółowo piszemy w kolejnym punkcie poradnika.
 • Dla dzieci w wieku 3 - 6 latek większość pojazdów w kontekście gabarytów będzie dobra, nie należy brać pod uwagę modeli mniejszych, które najczęściej występują w cenach około 300 - 400 zł (choć licencjonowane zdarzają się droższe). W naszych ofertach - w specyfikacji - informujemy na jaki wiek dziecka przeznaczony jest pojazd.
 • Wzrost dziecka - górna granica wynosi około 130 cm., znajdziemy kilka modeli w których Kierowca o takim wzroście się zmieści i całkiem wygodnie będzie mógł się bawić.
 • Położenie kierownicy - jeżeli przeznaczenie pojazdu jest dla jednego dziecka, sugerujemy wybór z kierownicą montowaną na środku, starszemu a co za tym idzie większemu Kierowcy będzie wygodniej, swobodnie usiądzie z kierownicą między kolanami niż w przypadku dużego pojazdu dwuosobowego i kierownicą z lewej strony.
 • Odległośc od pedałka - mniej więcej jest podobna w większości modeli, nie jest ważna w kontekście najmłodszych bo i tak dopiero w okolicach 2 - 3 roku będą mogły próbować samodzielnie jeździć, trzy latek o przeciętnym wzroście swobodnie dosięgnie pedałka w każdym modelu.
 • Starsze dzieci - tj. 7 - 8 latkowie i więcej sugerujemy rozważyć modele z dwoma napędami 24V firmy Peg-Perego lub quady dziecięce których konstrukcja pozwala już swobodnie jeździć nawet kierowcom ważącym 50 kg. - quady występują elektryczne (silniki 500, 800 wat) lub spalinowe.
Podać propozycje modeli dla mniejszych i większych. Kombinować dalej.

 

2. TEREN DO JAZDY

Teren po jakim będzie jeździł pojazd na akumulator to jeden z głównych aspektów który trzeba wziąć pod uwagę aby ... uniknąć rozczarowania i wymiany modelu. Poniżej przedstawiamy wytyczne jakie powinien spełnić samochodzik, quad lub motor na akumulator w zależności od podłoża do jeżdżenia.

Równo i twardo - zabawka do użytku domowego, na spacery po asfalcie, kostce brukowej i w miarę równych płytach chodnikowych. Dysponując przynajmniej jednym napędem podłączonym do tylnego koło z małym silniczkiem zasilanym 6 voltowym akumulatorem będziemy w stanie poruszać się po takim terenie, więc praktycznie każdy model pojazdu akumulatorowego poradzi sobie na takim podłożu. Gorzej może być przy wzniesieniach, nawet tych nie dużych, samochodziki lub motorki z pojedynczym napędem mogą już mieć problem z pokonaniem małych górek.

Generalnie nie polecamy pojazdów wyposażonych tylko w jeden silnik 6V, zwłaszcza samochodzików i quadów - wyjątkiem są nie duże motorki które dedykowane są właśnie na równy i twardy teren.

W miarę równo - czyli głównie zabawa na zewnątrz, rodzinne wycieczki do parku, przydomowe trawniki z nisko skoszoną trawą, polne i leśne drogi itp.. Głównym parametrem decydującym o możliwościach jezdnych pojazdu dla dzieci są napędy, aby swobodnie jeździć po wyżej opisanym terenie samochodzik musi być wyposażony w dwa napędy na tylne koła, najlepiej aby silniczki w napędach były zasilany napięciem 12 volt. Samochody z dwoma napędami zasilanymi napięciem 6V będą dużo słabiej poruszały się po trawie, z nie dużo ważącym Kierowcą dadzą radę ale frajda z jazdy będzie mocno ograniczona.

Nierówny, trudno i zróżnicowanie - pojazd dla wymagających Kierowców. Pojazd żeby sprostał wymaganiom musi posiadać dwa mocne napędy z silnikami o mocy 45 wat każdy, jak największą liczbą obrotó (parametr RPM) np. 15000 RPM, kołami o średnicy zbliżonej do 30 cm. a co za tym idzie sporym prześwitem między pojazdem a podłożem. Na dużych wybojach niektóre pojazdy poradzą sobie znakomicie, przydają się wtedy miękkie sprężynowe amortyzatory, które zdecydowanie polepszają komfort jazdy - polecamy obejrzeć poniższe filmiki z przykładowymi przejazdami pojazdów po tuningu w PlayHouse :).

Dobrze poradzą sobie również pojazdy włoskiej firmy Peg-Perego, a zwłaszcza modele z silnikami 24 voltowymi, w tym przypadku trzeba się jednak liczyć z dużo większym kosztem zabawki.

Alternatywą są również elektryczne quady z konstrukcją taką samą jak modele spalinowe, montowane w nich silniki elektryczne są nie porównywalnie mocniejsze od tych w samochodzikach dla dzieci.

PRZYKŁADY
Samochody dla dzieci - Ford Ranger

Ford Ranger - to przykład pojazdu który bardzo dobrze radzi sobie w trudnym terenie. Zachęcamy do zapoznania się z filmem prezentujący możliwości pojazdu oraz dokładną ofertą w naszym sklepie

FILM - Ford Ranger

OFERTA - Ford Ranger.

 

3. POJAZDY LICENCJONOWANE

Licencjonowane samochody dla dzieci na akumulator to zabawki które są stylizowane i oznaczone emblematami uznanych producentów samochodów dla dorosłych takich jak: BMW, Mercedes, Audi, Land Rover, Volvo, Jeep, Jaguar itp.. Od 2014 roku systematycznie zwiększa się ilość dostępnych modeli markowych i obecnie stanowią zdecydowaną większość oferowanych pojazdów na rynku.

Magia przedniego grilla, kształty wzorowane na rzeczywistym "dorosłym" odpowiednik, subtelne dodatki z logo uznanych marek oraz świadomość że Twoje dziecko będzie jeździć BMW, Mercedesem, Audi ... to główne korzyście wynikające z zakupu licencjonowanego pojazdu na akumulator.

Samochody i motory na licencji w większości bardzo ładnie się prezentują, projekt zatwierdzany jest przed przedstawicieli odpowiednich koncernów, więc zakładamy że ma być godną promocją marki.

Wykonanie i wyposażenie pojazdów na licencji praktycznie nie różni się od pozostałych. Użyte tworzywa sztuczne, napędy z silnikami, elektronika sterująca oraz moduły muzyczne są tej samej jakości w pojazdach z licencją i bez licencji.

Cena produktów markowych jest oczywiście wyższa, największe różnice odnotowujemy przy mniejszych pojazdach decydkowany dla najmłodszych kierowców ( 1 - 2 - 3 latki), gdzie auta z licencją bywają o 30% - 40% droższe.

PRZYKŁADY

 

4. CZAS JAZDY - Akumulatory żelowe 6V i 12V

------------------------------

W naszych Autkach montowane są akumulatory żelowe 6V i 12V o pojemnościach od 4,5 Ah do 12 Ah.
Akumulatory są hermetyczne i bezobsługowe. Jedyną czynnością jest doładowywanie akumulatorów za pomocą ładowarki będącej na wyposażeniu każdego auta, poprzez gniazdo ładowania ( w tym celu akumulatorów nie trzeba wyjmoać z pojazdu)
Dzięki szczelnej obudowie akumulatorów, podczas pracy nie wydobywają sie z nich żadne opary gazów, przez co są one całkowicie bezpieczne dla dziecka i przyjazne dla środowiska.


Czas ciągłej jazdy auta przy całkowicie naładowanym akumulatorze wynosi ok 1h.
Przyczym istotną rolę odgrywa tu teren w jakim porusza sie samochodzik oraz obciążenie. W zależności od tych paramtrów czas ten może być dłuższy lub krótszy.
Zalecamy aby w trakcie dłuższego postoju auta np. w okresie zimowym, gdy dziecko nie jeżdzi samochodzikiem - co dwa miesiące doładować akumulatory.
Zabezpiecza to akumulator przed całkowitym rozładowaniem,a w konsekwencji utratą pojemności, co znacznie wydłuży jego żywotność, szczególnie gdy auto przechowywane jest w niskich temperaturach.


Po zakupie samochodu i jego pierwszej jeżdzie akumulatorów nie trzeba doładowywać.

 

5. Napędy - silniki - prędkość 

------------------------------

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl